Нацбанк знизив облікову ставку з 10% до 8%: подробиці

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

У четвер, 23 квітня, Національний банк України прийняв рішення, згідно з яким з 24 квітня в Україні буде знижена облікова ставка – з 10% до 8%.

Об этом сообщает Преступная Россия

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє прес-служба НБУ.

Loading...

“Правління Національного банку ухвалило рішення про зниження облікової ставки в умовах, коли інфляційний тиск є помірним, а економіка потребує суттєвої підтримки через негативний вплив карантинних заходів на показники ділової активності, споживання і зайнятість населення. Беручи до уваги цей комплекс обставин, правління Національного банку продовжило пом’якшення монетарної політики і знизило облікову ставку на 2 п.п. до 8% “, – сказано в повідомленні.

Уточнюється, що в комплексі з іншими заходами, прийнятими Національним банком, зокрема щодо розширення інструментарію для підтримки ліквідності банків, і введенням банками пільгових умов для позичальників, це дасть економіці стимул, необхідний для підтримки населення і бізнесу в ці складні часи і швидкого відновлення ділової активності після завершення карантину.

Популярні новини зараз
 • Город і дача: посівний календар на квітень-2020
 • В Україні почнуть платити дві пенсії: хто отримає гроші
 • Кожному українцю можуть платити по 5 тисяч гривень під час карантину: заява екс-міністра
 • Крім того, Національний банк очікує подальшого зниження облікової ставки до 7% протягом цього року.

  “Оцінюючи можливу швидкість руху до цієї позначки, Національний банк буде враховувати хід переговорів з МВФ, розвиток ситуації з коронавірусом і темпи згортання карантинних заходів, а також антикризові заходи урядів і центральних банків інших країн”, – йдеться в повідомленні.

  Згідно з ним, НБУ не виключає можливості і більшого пом’якшення монетарної політики в цьому році в тому випадку, якщо скорочення споживчого попиту через карантинні заходи і ослаблення ділової активності будуть істотніше тиснути на інфляцію в бік її зниження, ніж очікується зараз.

  “Нацбанк сьогодні знизив облікову ставку відразу на 2%. Це подається як великий успіх і як шлях до збільшення кредитування економіки. Але насправді до кредитування реального сектора рішення НБУ ніякого відношення не має. Це чисто технічна операція для забезпечення прихованої емісії гривні”, – пише Telegram-канал “Політика Страны”.

  Повідомляється, що насправді, Мінфіну потрібно фінансувати дефіцит бюджету через облігації внутрішньої держпозики, але їх ніхто не хоче купувати по добрій волі. Можуть купити тільки за наказом – держбанки. І під це НБУ дасть їм рефінансування. А щоб воно було дешевшим (а значить і нижче відсоток прибутковості по ОВДП), то і знижена облікова ставка відразу на 2%. По суті це буде прихована емісія.

  Нацбанк знизив облікову ставку з 10% до 8%: подробиці

  Нагадаємо, в жовтні правління Національного банку України прийняло рішення знизити облікову ставку з 16,5% до 15,5% річних.

  А 12 березня Національний банк України (НБУ) знизив облікову ставку до 10% річних із 13 березня 2020 року.

  Додамо, що за місяць після введеного в Україні через поширення коронавірусу карантину Національний банк України (НБУ) зробив аналіз ситуації в економіці країни і сфері банківських послуг і оцінив вплив обмежувальних заходів як нормальний.

  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/04/23/natsbank-zniziv-oblikovu-stavku-z-10-do-8-podrobitsi/”

   

  Ности вкусные только Сегодня
  Вчерашняя новость — уже не новость. Толька свежевыжатая новость актуальна и читаема, только новость, что пришла сегодня, сегодня появилась имеет право называться новостью.
  Читайте новости Сегодня — завтра уже будет поздно. Наши журналисты работают, как на конвеере, чтобы вы могли получать только самую оперативную и самую свежую информацию. Быстрее нас — только Шумахер.
  Процесс подготовки новостей, как процесс выжимания сока. Надо взять только свежий фрукт или ягоду, сильно надавить на нее — и получим сок. И надо сделать это сегодня. Потому наши новости — только свежевыжатые новости. Только сегодняшний сок. Без консервантов. Без ГМО.