У Зеленський визнали що пропустили проблеми з обладнання ліжок киснем - новини України

Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко визнав, що влада вчасно не зайнялася проблемою забезпечення киснем ліжкомісць для хворих на коронавірус. Про це він розповів в інтервʼю виданню «Гордон».

Об этом сообщает Репортер

«Я згоден, що це проблема, яку ми пропустили. Потрібно було цим займатися насамперед. Зараз надолужуємо втрачене. Думаю, у нас це вийде», — сказав Тимошенко.

Він зазначив, що в Офісі президента зараз особисто займається цим питанням.

«Я особисто тепер займаюся питанням кисню. Поясню, чому. Не тому, що мені просто захотілося. Міністерство охорони здоровʼя, Кабінет міністрів на закупівлю кисневих станцій, кисневих концентраторів — усього, що повʼязано з киснем, — відправив субвенції в області. Цим фактично займаються глави обласних державних адміністрацій і місцева влада. Тому [як куратор регіонального напрямку в офісі] я змушений займатися тим, щоб вони швидше все це робили», — пояснив Тимошенко.

За його словами, ситуація з підʼєднанням ліжок до кисню в листопаді істотно покращилася — щодня додається від 3 тисяч ліжок із киснем, а до цього показники були до тисячі.

«У нас є завдання — думаю, ми його виконаємо — до 20 грудня забезпечити 80% ліжок киснем. Зараз цей показник практично 50%, і ми його збільшуємо. Він не збільшується так швидко, як нам хотілося б, тому що ми ліжкомісця додаємо. Збільшуємо ліжкомісця, зменшується відсоток [ліжок] із киснем, тому що це одночасний процес», — пояснив Тимошенко.

На запитання, чому влада не займалася цим питанням улітку, коли ситуація із коронавірусом була стабільнішою, і хто відповідальний за провал, заступник глави ОП відповів: «Це солідарна відповідальність. Тому що МОЗ відповідальне за боротьбу із коронавірусом, але у звʼязку з тим, що у нас іде децентралізація (а вона передбачає відповідальність на місцях), — [зʼявляється] двовладдя. До чого в підсумку це призводить? Немає відповідального, того, хто один відповідає за весь процес. Саме в цьому була вся проблема».

Тимошенко припустив, що через цю проблему можуть бути кадрові перестановки.

  • Уряд готується до різних сценаріїв через кількість хворих на коронавірус. Серед них — локдаун на зимові свята.
  • МОЗ очікує 1 грудня отримати дані для оцінки ефективності карантину вихідного дня. Наразі уряд готує правову й технологічну базу для відстеження хворих за прикладом азійських країн.


Джерело статті: “https://babel.ua/news/55307-v-ofisi-prezidenta-viznali-shcho-propustili-problemu-pid-yednannya-lizhok-do-kisnyu-teper-ce-pid-jihnim-kontrolem”

 

Ности вкусные только Сегодня
Вчерашняя новость — уже не новость. Толька свежевыжатая новость актуальна и читаема, только новость, что пришла сегодня, сегодня появилась имеет право называться новостью.
Читайте новости Сегодня — завтра уже будет поздно. Наши журналисты работают, как на конвеере, чтобы вы могли получать только самую оперативную и самую свежую информацию. Быстрее нас — только Шумахер.
Процесс подготовки новостей, как процесс выжимания сока. Надо взять только свежий фрукт или ягоду, сильно надавить на нее — и получим сок. И надо сделать это сегодня. Потому наши новости — только свежевыжатые новости. Только сегодняшний сок. Без консервантов. Без ГМО.