"Ситуація непроста". Марченко заявив, що в бюджеті України до кінця року не вистачає $3 млрд

Марченко: Я не сиджу в рожевих окулярах і локшину не вішаю

Через те, що Україна не одержала запланованих траншів від Міжнародного валютного фонду в межах програми stand-by, до кінця року в бюджеті не вистачає $3 млрд. Про це 26 листопада "ВВС News Україна" заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Об этом сообщает Преступная Россия

За його словами, уряд має "плани А, Б і В", як завершити рік, щоб по максимуму профінансувати всі витрати, передбачені в бюджеті.

Міністр назвав ситуацію непростою, але контрольованою.

"Я не сиджу в рожевих окулярах і не вішаю, як то кажуть, локшину, не хочу вас обманювати. Не все в нас так просто. Є затримки, складнощі. І ми думаємо, як закрити цей місяць, як фінансувати наступний. Ситуація абсолютно непроста", – заявив він.

Марченко також уточнив, що називає суму в доларах, оскільки йдеться про "зовнішні запозичення, які наразі не надійшли на рахунки".

Коли в червні цього року Україна отримала понад $2 млрд першого траншу за програмою stand-by від МВФ, очікували, що до кінця цього року Україна зможе отримати ще дві частини позики, зазначив глава відомства.

Міністр фінансів також підтвердив прогрес у нинішніх переговорах із МВФ, зокрема, щодо головних параметрів бюджету на наступний рік. Водночас, за його словами, є кілька питань, необхідних для того, щоб МВФ відновив кредитування України, – вони стосуються функціонування антикорупційного бюро і Нацбанку.

Марченко не відкинув можливості одержання чергового траншу від МВФ до кінця року, але зазначив, що "більш імовірним сценарієм, я б сказав, дуже високо ймовірним, що нам удасться домовитися в поточному році, у нас буде місія і ці кошти будуть уже в наступному році".

Україна співпрацює з МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня цього року. За нею передбачено виділити Україні $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна одержала $2,1 млрд першого траншу.

Марченко говорив у вересні, що до кінця року Україна розраховує отримати від МВФ два транші по $700 млн. Однак заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб вважає, що таку можливість уже втрачено і потрібно намагатися одержати один.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що в нинішній ситуації економіці України потрібні гроші МВФ.

"Вигідно нам, невигідно – зараз це як кров для організму людини", – пояснював він.

Голова Нацбанку України Кирило Шевченко заявляв, що МВФ "висловлює певне занепокоєння щодо антикорупційної політики".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/situatsija-neprosta-marchenko-zajaviv-shcho-v-bjudzheti-ukrajini-do-kintsja-roku-ne-vistachaje-3-mlrd-1529154.html”

 

Ности вкусные только Сегодня
Вчерашняя новость — уже не новость. Толька свежевыжатая новость актуальна и читаема, только новость, что пришла сегодня, сегодня появилась имеет право называться новостью.
Читайте новости Сегодня — завтра уже будет поздно. Наши журналисты работают, как на конвеере, чтобы вы могли получать только самую оперативную и самую свежую информацию. Быстрее нас — только Шумахер.
Процесс подготовки новостей, как процесс выжимания сока. Надо взять только свежий фрукт или ягоду, сильно надавить на нее — и получим сок. И надо сделать это сегодня. Потому наши новости — только свежевыжатые новости. Только сегодняшний сок. Без консервантов. Без ГМО.