Парламент Грузії остаточно схвалив закон про «іноагентів»

Засідання парламенту Грузії

Парламент Грузії 14 травня в третьому, остаточному читанні затвердив закон «Про прозорість іноземного впливу», який називають також законом про «іноагентів». Про це повідомляє проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу».

За затвердження суперечливої ініціативи владної партії «Грузинська мрія» проголосували 84 депутати – попри протести десятків тисяч громадян країни, які виходять на акції, а також критику міжнародних партнерів Грузії. 30 опозиціонерів проголосували проти.

Законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу» був внесений «Грузинською мрією» вдруге. В березні 2023 року владна партія відкликала документ після масштабних протестів. На думку опозиції, законопроєкт повторює російське законодавство про «іноземних агентів».

Законопроєкт передбачає створення реєстру «іноагентів», де будуть зазначені всі некомерційні юридичні особи та ЗМІ, які фінансуються з-за кордону більш ніж на 20%. Вони мають публікувати річний фінансовий звіт.

Раніше Європарламент підтримав жорстку резолюцію, в якій перераховані рекомендовані дії у відповідь. Серед них персональні санкції, перегляд безвізового режиму Грузії та ЄС, зупинення фінансової допомоги, відмова на початку переговорів про вступ країни до спільноти.

«Я не хочу, щоб у моїй країні було «російське право». У Грузії тривають протести через законопроєкт про «іноагентів»

Будь ласка, зачекайте

Форум