середа12 лютого 2025
segodnya.org.ua

Андрій Табалов: Якість та смак української продукції дозволяють нам конкурувати на ринках ЄС.

Керівник компанії "Волошкове поле" розповів про адаптацію української продукції до стандартів ЄС.
Андрей Табалов: Высокое качество и вкус украинских товаров позволяют нам успешно конкурировать на рынках Европейского Союза.

Українські молочні компанії можуть не лише адаптуватися до європейських стандартів, але й гідно конкурувати на ринку ЄС. Яскравий приклад — молочна компанія "Волошкове поле", яка у 2024 році суттєво розширила свою присутність в Європі. Як проходить інтеграція українського молочного бізнесу на європейські ринки і яка стратегія виявилась найефективнішою? Про це у своєму інтерв'ю розповідає генеральний директор компанії "Волошкове поле" та голова Євроінтеграційного комітету СМПУ Андрій Табалов. Як вдалося розширити географію продажів в ЄС, яка продукція підкорила європейських споживачів і які цілі поставлені на поточний рік, поговоримо далі в інтерв'ю.

Про молочний бізнес

В кінці року ви заявили, що в 2024 році МК "Волошкове поле" почала постачання в ЄС. Розкажіть детальніше, в які країни вдалося збільшити постачання?

Для молочної компанії "Волошкове поле" 2024 рік дійсно став євроінтеграційним. Ми довго працювали над тим, щоб розширити географію нашого експорту і почати постачати продукцію в країни Європейського Союзу, і в 2024 році це сталося.

Знаковим подією, що дозволило збільшити експорт, стало отримання єврономера нашим підприємством — Первомайським МКК (входить до складу МК "Волошкове поле" — ред.) наприкінці 2023 року. У січні 2024 року ми почали перші постачання. Акцент зробили на нашій відомій торговій марці, а саме згущенці під ТМ "Хлопчик". За результатами цього року можу сказати, що зараз ми постачаємо продукцію в більш ніж 10 країн ЄС (Німеччина, Польща, Чехія, Італія, Іспанія, Болгарія та інші) і в деяких країнах маємо по кілька дистриб'юторів, це країни Балтії.

Це рішення позитивно вплинуло на обсяги експорту наших молокопереробних підприємств, який в цілому зріс на 15% у 2024 році.

Пріоритетом по експорту в найближчий час ми вважаємо посилення присутності нашої молочної продукції на ринках ЄС та розвиток ринку США. Глазуровані сирки, кисломолочні сири та вершкове масло мають потенціал зацікавити американських споживачів.

Які європейські країни ви вважаєте найбільш перспективними для вашого бізнесу?

Найбільш перспективними країнами для нас є центральні країни ЄС, де проживає найбільше українців: Німеччина, Польща, Болгарія та країни Балтії.

За результатами 2024 року, найбільші обсяги по згущенці зробили саме дистриб'ютори з Німеччини, Польщі та країн Балтії. Але ми тільки почали, тому побачимо, які будуть результати в цьому році.

Європейцям подобається українська згущенка?

Спочатку у нас були сумніви, ми думали, як сприймуть наш товар європейські споживачі? Чи сподобається асортимент? Як виглядатиме ТМ "Хлопчик" на полиці серед інших брендів, адаптованих під європейського споживача? І можемо сказати, що всі відповіді на вищезазначені питання дуже позитивні. Згущенка від ПМКК сподобалася європейцям і поступово займає свою нішу, витісняючи конкурентів.

Європейці полюбили м'яку упаковку Дой-пак більше, ніж стандартну залізну банку, і ми були вражені цим. Також дуже добре себе показала "Іриска" у скляній банці 500гр, оскільки люди бачать, що саме вони купують, і за яку ціну.

Також ми бачимо, що високим попитом користується згущене безлактозне молоко, яке на сьогодні випускає тільки ПМКК. Сподобалася європейським споживачам і згущенка з ваніллю, згущенка з какао та кавою! Це наша "фішка", наш крутий асортимент, і він сам говорить за себе.

– Наскільки європейський ринок виправдав очікування? З якими країнами працює підприємство і які ваші плани на 2025 рік? Наступна експансія?

Рішення про експорт згущенки в країни ЄС виявилось дуже позитивним і виправдало всі очікування. Плани на 2025 рік – оптимістичні. Ми хочемо вдосконалити наші продажі з уже існуючими партнерами, а також розширити географію продажів на ринках інших країн ЄС, донести кожному, що згущенка від ПМКК – найкраща, і смак у неї "як у дитинстві".

Для цього, зокрема, будемо продовжувати активно брати участь у різних професійних виставках, оскільки цей формат також виправдав себе. Хотілося б зазначити, що в жовтні 2024 року ми брали участь у виставці SIAL Paris 2024, і в цьому році плануємо активно брати участь у виставці Anuga 2025 року в Кельні. Ці виставки – це певна міжнародна платформа, що визначає статус компанії, яка дозволяє спілкуватися з партнерами, визначати нові горизонти та укладати нові контракти.

– Постачання яких саме позицій ви плануєте нарощувати в країни Європейського Союзу в найближчому майбутньому?

Ми можемо експортувати тільки два види продукції від Первомайського МКК — це згущенка в широкому асортименті та різній фасовці (370 залізна банка, дой-паки вагою 290 гр, 440 гр, 1000 гр, рукав 3-4 кг і т.п.) і вершкове масло 82,5% жирності, вагове та фасоване (180-200гр).

Ще хотілося б зазначити, що надходить дуже багато дзвінків від європейських партнерів щодо закупівлі сухого знежиреного молока та сухої сироватки. Цей товар завжди користується попитом у клієнтів з ЄС, і обсяг експорту цього товару залежить виключно від ціни на ринку. Ми працюємо над тим, щоб у нас була можливість постачати сухе знежирене молоко та сироватку на ринок ЄС у 2025 році, готуємося до цього.

У 2024 році ви планували відкрити молочну ферму в Черкаській області і анонсували поступовий перехід до побудови повного циклу виробництва. Від власної молочної сировини до готової молочної продукції. Чи відмовилися ви від цих намірів? І чекати відкриття цього нового напрямку бізнесу в 2025 році?

Ми від планів не відмовилися. Більше того, нова ферма вже введена в експлуатацію. Цей проект ми реалізуємо